درباره دگرش
 1. دگرش چیست؟

  بسیاری از مردم در لحظاتی از زندگیشان دچار این حس می شوند که در جایی از زندگی گیر افتاده اند. ناامید و مستاصل تصور میکنند نه راهی به پس دارند و نه راهی به پیش؛ فرار هم غیرممکن است.

  احساس ترس، تنهایی، استرس و دلسردی بر جان و فکرشان سایه افکنده است. سایه ای که گاه تا پایان عمر توان تغییر و دگرگون کردن آن را نمی یابند. دقایق عمرشان را در رنج و عذاب سپری میکنند و این فکر که آنچه برآنان گذشته یا ظلم دیگران بوده و یا دست تقدیر برایشان رقم زده است لحظه ای از آنها جدا نمیشود.

  به تنها چیزی که فکر نمیکنند تاثیر وضعی خودشان است بر سرنوشتشان. عمرهایی سپری می شود در جستجوی انواع گنج‌ها؛ از مادیات گرفته تا معرفت و معنویات. در حالیکه خودمان گنجی هستیم که می جوییم. در این بین، برای رسیدن به هر گنجی – که همه در نوع خود بسیار لذت بخش هم هستند- کشف و سپس گشودن صندوق گنج خویش لازم است.

  قانون اول در دگرش و تغییر ، قبول این‌ واقعیت است که انتخاب مسیر زندگی کاملا آزادانه و بر عهده آدمی ست؛ به عبارت دیگر زندگی کردن فقط آنچه که خانواده، دوستان و یا جامعه برای ما تعیین می کنند نیست. ما طراح زندگی خویشتنیم؛ آنگونه بسازیمش تا با توانایی ها، احساسات و منافع ما همخوان باشد "دگرش" اعتقاد دارد همه انسانهای کره خاکی خلاق و بی اندازه توانا هستند.

  هدف "دگرش" شکوفا ساختن نیروهای بالقوه آدمی و بکارگیری این نیروهای توانمند در زندگی بیرونی اوست به یاد داشته باشید: تنها قانون تغییر ناپذیر هستی، تغییر است! و یا به تعبیر ما، تنها قانون "دگرش" ناپذیر هستی، "دگرش" است.

 2. ریشه کلمه دگرش چیست؟

  دگرش" در لغت نامه دهخدا معادل کلمه عربی "تغییر"است.
 3. چشم انداز و اهداف

  مجله اینترنتی دگرش با هدف ارتقاء دانش فردی و اجتماعی پارسی زبانان در حوزه های تحول شخصیت، موفقیت و خودشناسی فعالیت خود را از مهرماه ۱۳۹۱ آغاز کرده است. ساده بگوییم، چشم انداز ما در سه محور اصلی خلاصه می‌شود:

  ۱- انسان قرن جدید به مفاهیمی دست یافته که می تواند همه ما را یاری رساند تا انسان دیگرگونی باشیم. ما می خواهیم آن یافته ها را با یکدیگر به اشتراک گذاریم .

  ۲- برای بهبود معانی و مفاهیم جدید در حوزه علوم اجتماعی ، روانشانسی ، موفقیت و خودشناسی قدمی موثر برداشته و به گسترش آن در وب پارسی زبانان کمک نمائیم.

  ۳- هدف سوم حاصل جمع دو هدف قبلیست و در یک عبارت خلاصه می شود! انسانهای بهتری شویم و بهتر زندگی کنیم.

 4. تیم ما

  جمعی هستیم همانند شما خواننده عزیر این سطور با تخصص ها و توانایی های متفاوت.گرد هم آمده ایم – با اینکه هریک در گوشه ایی از این جهان پهناوریم- تا با ترجمه و تالیف مطالب متنوع در مجله اینترنتی دگرش ابتدا خود را یاری رسانیم و سپس در این روزگار دگرگونی ها و تحولات بزرگ شما را با خود همراه سازیم.

 5. همکاری با دگرش

  از همکاری و مشارکت همه کسانی که با اهداف "دگرش" احساس نزدیکی و همدلی می کنند با آغوش باز استقبال می کنیم. بویژه استادان و دانشجویان رشته های جامعه شناسی، علوم اجتماعی، روانشناسی، زبان شناسی، فعالان عرصه خلاقیت و موفقیت، نویسندگان، مترجمان، مشاوران اجتماعی و خانواده، هنرمندان و حتی شما دوست عزیز... با ما در تماس باشید
 6. کمک به دگرش

  شما می توانید با اشتراک گذاری مطالب "دگرش" در شبکه های اجتماعی و یا شبکه ایمیلی دوستان خود ما را به آنها معرفی نمائید

   

   

  نکته خیلی مهم: از کاربران و بازدیدکنندگان محترم خواهشمندیم از کپی برداری غیرمجاز مطالب "دگرش" جدا خودداری کنند

   

   

  در صورت تمایل به استفاده و انتشار یادداشت ها و مقالات حقوق معنوی مجله اینترنتی "دگرش" را محترم بشمارید.

   

   

  در خصوص انتشار مطالب "دگرش" در جراید و نشریات کاغذی و رسانه های تصویری حتما پیش از انتشار، گردانندگان "دگرش" را با ارسال یک ایمیل مطلع کرده و کسب اجازه نمایید.

   

   

  به اشتراک گذاری مطالب "دگرش" و بازنشر آن در فضای مجازی "فقط" با درج منبع امکان پذیر میباشد.

   

   

   

   

  مطالبی که به رایگان نوشته، تالیف یا ترجمه و منتشر می شود به مفهوم اجازه کپی برداری غیرمجاز و به دنبال آن بی ارزش کردن تلاش مولفان آن نیست