کوتاه و آموزنده: عقاب و گردباد

درون پست – کانال لاین و تلگرام – ویتامینها

عقاب وقتی می خواهد به ارتفاع بالاتری صعود کند، در لبه یک صخره، به انتظار یک اتفاق می‌نشیند!

می‌دانید اتفاق چیست؟ گردبادی که از رو به رو بیاید!

عقاب به محض اینکه آمدن گردباد را حس کرد، بال‌های خود را می‌گشاید و اجازه می‌دهد باد او را با خود بلند کند.

به محض اینکه طوفان قصد سرنگونی عقاب را کرد، این پرنده بلند پرواز، سر خود را به سوی آسمان بلند می‌کند و عمود بر طوفان می‌ایستد و مانند گلوله توپی، به سمت بالا پرتاب می‌شود.

او آنقدر با کمک باد مخالف، اوج می‌گیرد تا به ارتفاع مورد نظر برسد و آنگاه با چرخش خود به سوی قله مورد نظر، در بالاترین نقطه کوهستان مأوا می‌گزیند.

شجاعانه‌ترین منظره در جهان، دیدن مردی است که با ناملایمات و بدبیاری‌ها در می ستیزد. «سنکا»

خوب به شیوه عقاب برای بالا رفتن دقت کنید. او منتظر حادثه می‌ماند، حادثه ای که برای مرغ‌های زمینی، یک مصیبت و بلاست. او منتظر طوفان می‌نشیند تا از انرژی پنهان در گردباد به نفع خود استفاده کند.

وقتی طوفان از راه می‌رسد، عقاب به جای زانوی غم بغل گرفتن و در کنج سنگ‌ها پناه گرفتن، جشن می‌گیرد و خود را به بالاترین نقطه وزش باد می رساندو از آنجا، سنگین‌ترین ضربه های گردباد را به نفع خود بکار می‌گیرد؛ عقاب از نیروی مهاجم به نفع خویش استفاده می‌کند.

او نه تنها از نیروی مخالف نمی‌هراسد، بلکه منتظر آن نیز می‌نشیند چرا که می‌داند این انرژی پنهان در نیروی مخالف است که می‌تواند او را به فضای بالا پرتاب کند.

برای روزهایی که راه نجاتت یاد گرفتن بلند پروازی از عقاب است.

برگرفته از کتاب : قصه‌هایی برای از بین بردن غصه‌ها – مسعود لعلی


سخن سردبیر:

از این هفته بخش جدیدی را به مطالب دگرش اضافه کرده‌ایم با عنوان کوتاه و آموزنده. در این بخش بیشتر تلاش خواهیم کرد با باز انتشار قصه‌ها و داستان‌هایی که با موضوعات و فعالیت دگرش (آموزه‌هایی برای زندگی بهتر) همخوان هستند فرصتی برای بیشتر و بهتر اندیشیدن پیدا کنیم. گاهی تأثیر یک داستان بیشتر از چندین مقاله  است و فرصت اندیشیدن کوتاهی که پس از آن رخ می دهد منجر به شکل گیری تصمیماتی بزرگ خواهد شد. تلاش خواهیم کرد داستان‌ها را بدون دخل و تصرف و با ذکر منبع اصلی فارسی و یا انگلیسی آن‌ها منتشر کنیم و در صورت لزوم با پی نوشتی کوتاه  کمی درباره آن داستان و موضوع آن صحبت کنیم.

منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما دوستان و همراهان دگرش هستیم.


اپ ساز و اپلیکیشن ساز

مطالب مرتبط