۱۰ حرکت خلاقانه افراد درون‌ گرا

درون پست – کانال لاین و تلگرام – ویتامینها

اغلب مردم برداشت اشتباهی از شخصیت افراد درون‌ گرا دارند. این برداشت ریشه در طبیعت آرام آن‌ها دارد. اما این آرامش در بسیاری از موارد جواب می‌دهد، بخصوص در مورد خلاقیت. در ادامه ۱۰ رفتار افراد درون‌ گرا که در خلاقیتشان نقش مؤثری دارد باهم مرور می‌کنیم.

۱- ذاتاً خلاق هستند

خلاقیت یکی از فاکتورهای اساسی بهره‌وری است و چون افراد درون‌ گرا ذاتاً خلاق هستند بهره‌وری بالایی دارند. این افراد زمان زیادی را با خود صرف می‌کنند و این زمان بهترین فرصت برای ایده سازی آنها است. نکته مهم شکار ایده‌هایی است که منتظر شما هستند.

۲- محتاط هستند

این افراد ذاتاً محتاط هستند و هر مسئولیتی را با تأمل و احتیاط می‌پذیرند، هرچند اگر مراقب نباشند این احتیاط ممکن است آن‌ها را زمین‌گیر کند. اما اگر به‌درستی از آن استفاده کنند بازده کار بالا می‌رود، ضمن اینکه این توانایی باعث می‌شود که دیدگاه انتخابی نسبت به مسائل داشته و توانایی نه گفتن به آن‌ها فرصت می‌دهد تا مسئولیت‌هایی که پذیرفته‌اند به‌خوبی به پایان برسانند.

۳- به روابط خود اهمیت می‌دهند

خیلی به صحبت کردن در جمع تمایل ندارند اما اگر بخواهند می‌توانند به‌راحتی روابط خود را مدیریت کنند. افراد درون‌ گرا به وجههٔ اجتماعی خود اهمیت می‌دهند و بسیار نسبت به نوع روابط خویش حساس هستند.

۴- هوشیار هستند

این افراد ذاتاً هوشیارند به همین دلیل به نگاه کلی خیلی اعتقاد زیادی ندارند. این موضوع نقش مهمی در بهره‌وری این افراد دارد چراکه دوباره‌کاری را از چرخه فعالیت‌های این افراد حذف می‌کند.

۵- مستقل هستند

این افراد برای انجام کارهایشان جز خودشان به کسی وابسته نیستند و احتمالاً با واژه انتظار میانه‌ای ندارند، چراکه هر کاری که لازم بدانند را انجام می‌دهند و منتظر تعیین تکلیف نمی‌مانند.

۶- هر وقت که لازم باشد، نیستند!

درون‌ گراها به ریکاوری احتیاج دارند و هرگاه احساس کنند حضورشان به‌جای سود ضرر می‌رساند مدتی پروژه را کنار می‌گذارند تا توانایی لازم را بازیابند.

۷- گزیده گویی

تعامل اجتماعی مهم و ضروری است چون یک نفر از پس همه کارها برنمی‌آید. اگر افراد درون‌ گرا بخشی از یک تیم باشند بسیار مؤثر خواهند بود چراکه وضوح و دقت یکی از ویژگی‌های بارز تعاملاتی است که این افراد بخشی از آن هستند و همین ویژگی آنهاست که در تعیین دقیق اهداف می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

۸- متمرکز هستند

افراد درون‌ گرا تا زمانی که لازم بدانند تمرکز خود را صرف فعالیت موردنظرشان می‌کنند و تا آنجایی که ممکن است از ایجاد وقفه در کار پرهیز می‌کنند.

۹- دقیق هستند

این افراد شنونده‌های خوبی هستند و با دقت تمام اطلاعات را دریافت می‌کنند و هرجا که منظور شما را متوجه نشوند حتماً سؤال‌هایی به منظور روشن شدن مطلب خواهند پرسید.

۱۰ -به برنامه‌ریزی معتقدند

درونگراها برنامه ریزهای بی‌رحمی هستند. از غافلگیر شدن خوششان نمی‌آید پس سعی می‌کنند تا آنجا که ممکن است همه نتایج ممکن را پیش‌بینی کنند. این افراد می‌توانند برنامه خوبی برای دست‌یابی به بهترین بهره‌وری گروهی تهیه کنند.

 

اپ ساز و اپلیکیشن ساز

منبع نوشته:lifehack.org

مطالب مرتبط