۱۵ نشانه یک رهبر

درون پست – کانال لاین و تلگرام – ویتامینها

طی قرن‌ها رهبران بزرگ اجتماعات مختلفی را شکل داده‌اند، شرکت‌های بسیاری را بنانهاده‌اند و جنبش‌های اجتماعی بسیاری را شکل داده‌اند و در این راه از دسته‌ای از توانایی‌ها استفاده کرده‌اند که برای هرکس که می‌خواهد دیگران را به انجام کاری وادارد ضروری است.

اغلب رهبری را با موقعیت‌های خاص موجود در سلسله‌مراتب اداری و اجتماعی اشتباه می‌گیرند، رهبر بودن یک عنوان یا نقش و یا یک حالت خاص نیست. رهبری از بخش‌های مختلفی تشکیل‌شده است که ارائه تعریف دقیقی از آن کار مشکلی است.
ازنظر من، رهبری مجموعه‌ای از ارزش‌ها، رفتارها و عقاید است که از زندگی شخص یا اشخاص خاصی که به سمت هدفی در حال حرکت هستند به دیگران تزریق می‌شود.

رهبر به‌خودی‌خود رهبر است، صرف‌نظر از موقعیتی که در اجتماع یا سازمان دارد. حتی بسیاری از افرادی که ذاتاً رهبر هستند، از این موهبت بی‌خبر هستند.

در ادامه ۱۵ نشانه یک رهبر را معرفی می‌کنیم.

۱-به دیگران قدرت می‌دهند

رهبری یک موقعیت یا قدرت نیست. بلکه موقعیتی است که در آن باید به دیگران کمک کرد. وظیفه یک رهبر در وهله اول کمک و هدایت دیگران، برای دست‌یابی به اهدافشان است، نه اینکه آن‌ها را برای رسیدن به اهداف خودش به خدمت بگیرد. تحقیقات دانشگاهی نشان می‌دهد افرادی که تیم خود را با ترویج استقلال و اعتماد در بین آن‌ها رهبری می‌کنند، افرادی به‌مراتب موفق‌تر و مؤثرتر تربیت می‌کنند.

۲- هوش هیجانی بالا

هوش هیجانی یکی از بارزترین مشخصه‌های رهبران موفق است. بدون وجود این مشخصه، بااستعدادترین، باهوش‌ترین و بلندپروازترین افراد نیز دستشان از رسیدن به رهبری کوتاه خواهد ماند.
تحقیقاتی تحت نظارت دنیل گول روانشناس و نویسنده کتاب “رهبری: قدرت هوش هیجانی ” نشان می‌دهد که هوش هیجانی دو برابر بیشتر از آی‌کیو و دیگر توانایی‌ها برای رهبر خوب بودن، ضروری است.

۳- منطق

منطق، خمیرمایه استدلال است. در تعاریف ارائه‌شده از مدیریت و رهبری، منطق، استدلال و افکار معقول به‌عنوان بخش‌های اصلی یک بینش درست معرفی‌شده‌اند. اگرچه بینش صحیح بسیار مهم و ضروری است، اما توانایی خلق و مدیریت فرایندها، بحث و طرح‌های منطقی، یکی از عناصر حیاتی برای دست‌یابی به موفقیت است.

۴- انگیزه

طبق تحقیقات انجام‌شده ۷۰ درصد از شاغلین آمریکایی انگیزه‌ای برای انجام کاری که به آن مشغول‌اند ندارند. حلقه گمشده چیست؟ انگیزه!
سیمون سینک نویسنده کتاب “بهترین فروشنده‌ها توضیح می‌دهند که چرا؟” می‌گوید مردم به کاری که انجام می‌دهید اهمیتی نمی‌دهند، برای آن‌ها مسئله این است که چرا این کار را انجام می‌دهید. چه قصد تشکیل شرکت خاصی را دارید و چه به دنبال به راه انداختن یک جنبش اجتماعی هستید، باید بدانید که به همراه نیاز دارید، رهبران موفق با توضیح دادن دلیل کارهای خود، افراد همفکر را جذب می‌کنند و به آن‌ها برای حرکت انگیزه می‌دهند.

۵- به راه‌حل فکر می‌کنند نه مشکل

وقتی فشارها زیاد است و زمان کم، آنچه رهبران موفق را از دیگر افراد متمایز می‌کند، توجه آن‌ها به یافتن راه‌حل است تا مانور دادن روی مشکلات موجود.
هنری فورد مؤسس شرکت فورد و مبدع تولید انبوه می‌گوید ” شما دقیقاً چیزی هستید که به آن فکر می‌کنید، اگر فکر می‌کنید که می‌توانید پس می‌توانید و اگر فکر می‌کنید از پسش برنمی‌آیید پس نمیآیید” رهبران موفق تنها برای شناخت مشکل وقت می‌گذارند و باقی را به یافتن راه‌حل اختصاص می‌دهند.

۶- می‌آموزند

آلبرت انیشتین موفق‌ترین رهبر جنبش‌های علمی معتقد است که “ز گهواره تاگور دانش بجو و پیشرفت ذهنی فقط با مرگ باید پایان یابد“. تعهد به یادگیری یکی از مشخصه‌های خاص رهبران موفق است. به چالش کشیدن خود و درس گرفتن از شکست‌های خود و دیگران یکی از ویژگی‌های افراد موفق است.

۷- باعث پیشرفت دیگران می‌شوند

رهبران بزرگ هیچ‌گاه پیروان خود را زیردست و وابسته بار نمی‌آورند. برعکس، آن‌ها تلاش می‌کنند رهبران بیشتری پرورش دهند. در هر گروه و با هر هدفی، پرورش شخصیتی و حرفه‌ای افراد گروه و تربیت ارتشی از افراد توانا و مؤثر، یکی از ابتدایی‌ترین هدف‌های هر رهبر است.

۸- فراتر از الگوهای موجود می‌اندیشند

رهبران موفق همه‌چیز را به چالش می‌کشند! آن‌ها ترتیب و الگوهای طبیعی و موجود را به‌منظور یافتن راه‌حل‌های بهتر به چالش می‌کشند. پیروی از الگوها از هرکسی برمی‌آید. رهبران بزرگ به چیزهای خوبی دست میابند چون برای پیشرفت کار هر جا که لازم باشد، دست به طرح پرسش و انتقاد می‌زنند.

۹- پیرو خوبی هستند

رهبر خوب شدن از پیرو خوب بودن نشأت می‌گیرد. رابرت کلی نویسنده کتاب قدرت پیروی می‌گوید “پیروی برعکس چیزی است که شما می‌اندیشید“. یک پیرو خوب، یک گوسفند یا شخصی بله‌قربان‌گو نیست. یک پیرو خوب فعال، منتقد و مستقل است و قبل از انجام هر کاری اول آن را به‌خوبی به چالش می‌کشد و از همه مهم‌تر یک پیرو خوب در غیاب رهبر نیز عملکرد قابل قبولی ارائه می‌دهد.

۱۰- بیشتر شنونده هستند تا گوینده

رهبران موفق مدام در حال آموختن‌اند و البته کسی تابه‌حال از حرف زدن چیزی نیاموخته است. یکی از بزرگ‌ترین رهبران تاریخ ریچارد برانسون به قدرت برتر گوش دادن در مقایسه با صحبت کردن اشاره‌کرده است و می‌گوید “همه تجار موفقی که تابه‌حال دیده است شنونده‌های خوبی بوده‌اند“.
شنیدن، تصویر جامعی از موقعیت به شما می‌دهد و رهبران موفق از این دید جامع به نفع خودشان می‌توانند بهره ببرند.

۱۱- قاطع هستند

ابراهام لینکلن می‌گوید:”از من انتظار نمی‌رود که همیشه برنده باشم اما انتظار می‌رود که کارهایم درست باشد، از من انتظار نمی‌رود که موفق باشم اما انتظار می‌رود که به ارزش‌هایم پایبند باشم“. منظور لینکلن این است که نباید حق را برای رسیدن به منفعت شخصی پایمال کنیم.
یکی از ویژگی‌های رهبران موفق، راستی است. یک رهبر بزرگ همواره جانب حق را می‌گیرد، حتی اگر حق باب میل بالادستی‌ها، زیردستان و یا خودش نباشد.

۱۲- ارتباطات مؤثری دارند

رهبری و ارتباط مؤثر رابطه تنگاتنگی باهم دارند. رهبران واقعی بخش عظیمی از زمان خود را با مردم دیگر می‌گذرانند. حال چه این افراد، افرادی باشند که برای حرکت به سمت اهدافشان به انگیزه نیاز دارند، چه رهبران آینده. اگر یک رهبر توانایی مدیریت روابط اجتماعی و از نحوه برقراری روابط مؤثر اطلاعی نداشته باشد نمی‌تواند وظیفه خود را به‌درستی انجام بدهد.
پیتر اکانومی نویسنده کتاب “مدیریت” می‌گوید: “ارتباط مؤثر حاصل جمع شدن این ۷ ویژگی در کنار هم است: مبهم نبودن، ثابت‌قدم بودن، موثق بودن، معتمد به نفس بودن، متمدن بودن، موجزگویی و دلسوز بودن. این هفت ویژگی را در خود پرورش دهید و منتظر نتایج موفقیت‌آمیز باشید“.

۱۳- دلسوزی و شفقت

رهبران بزرگ نسبت به زندگی افراد زیردست خود حساس و مراقب هستند و البته این بسیار مهم و مفید است. تحقیقاتی که به‌تازگی انجام‌شده است نشان می‌دهد که وفاداری افراد زیردست، بیشتر از مقدار درآمد، به رابطه مثبتی که بین افراد برقرار است مربوط است. رهبران بزرگ با اضافه کردن دلسوزی و شفقت به روابطشان پیروانی وفادار را تربیت می‌کنند.

۱۴- استاد تغییرند

افراد به طرز عجیبی در برابر تغییر از خود مقاومت نشان می‌دهند. این مقاومت نشأت‌گرفته از ترس‌ها و عادات افراد است. رهبران بزرگ از این موضوع باخبرند و با تکیه بر ارزش‌ها و دگراندیشی‌شان به‌گونه‌ای حرکت و تغییر را جهت می‌دهند که چالشی و جالب باشد.

۱۵- از گرفتن تصمیم‌های بزرگ نمی‌ترسند

گرفتن تصمیم‌های برگ کار هرکسی نیست. به همین دلیل است که این کار به یک رهبر بزرگ احتیاج دارد. این افراد این کار را می‌کنند، نه به این خاطر که کار راحتی است بلکه به این دلیل که می‌دانند در بیشتر موارد تصمیم نگرفتن به‌مراتب بدتر از بد تصمیم گرفتن است.

رهبری یادگرفتنی است و این لیست شروع خوبی است. اگر ویژگی دیگری مدنظرتان است به لیست ما اضافه کنید.

اپ ساز و اپلیکیشن ساز

منبع نوشته:lifehack

مطالب مرتبط