سه موقعیت استرس زا که منجر به تپش قلب می‌شوند

درون پست – کانال لاین و تلگرام – ویتامینها

برای اینکه همیشه پرانرژی باشیم به ابزار پیشگویی و معنوی خاصی نیاز نیست. همه‌چیز به این بستگی دارد که چگونه در لحظه با احساسات خود تا می‌کنید. زمانی که به احساسات و افکار خود اجازه بروز نمی‌دهید، آن‌ها در مرکز انرژی بدن شما (چاکراها) [چاکرا چیست؟] ذخیره می‌شوند و ممکن است منجر به تپش قلب و آسیب‌های جسمی شوند. تأثیرات منفی استرس و اضطراب تمامی ندارد.

در واقع ۹۰ درصد همه بیماری‌ها یا توسط استرس ایجادشده‌اند یا تشدید می‌شوند. حملات قلبی، فشار خون و حتی سکته‌ها به‌شدت تحت تأثیر استرس هستند. محور بحث این مقاله نقش استرس در به وجود آمدن حالت‌های پرتنش بوده و آشنایی با روش‌های چگونگی جلوگیری از آن است.

من شمارا تشویق نمی‌کنم که داروهای قلب خود را کنار بگذارید بلکه تجربه به من ثابت کرده است که دلیل اکثر بیماری‌های قلبی، دلیل عاطفی و روحی دارد تا فیزیکی و جسمی. در ادامه به ۳ موقعیت شایع که منجر به قلب درد می‌شوند می‌پردازیم.

۱- سرکوب احساسات

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که بی‌توجهی به احساسات نشانه بلوغ روحی است. اما درواقع پذیرفتن، تجربه کردن و آموختن از احساسات بهترین راه کنار آمدن با آن‌هاست. اجازه ندهید مغز به شما بقبولاند که “چیزی روی شما تأثیر ندارد”  و اجازه ندهید من درون شما دیواری از “مهم نیست‌ها” پیش روی شما بسازد.

سرکوب احساسات

به احساساتتان اجازه بروز بدهید و دلیل آن‌ها را بیابید. آن‌ها را کاملاً حس و تحلیل کنید. شاید دلیل مسخره‌ای داشته باشند اما بررسی کردن احساسات واقعاً مهم است. وقتی احساسات را سرکوب و درون خود دفن می‌کنید آن‌ها در بدن شما ذخیره می‌شوند و موجب افسردگی، اضطراب، خشم و استرس می‌شوند و همه این‌ها روی سلامت قلب شما تأثیر می‌گذارند.

۲- عدم برقراری ارتباط

وقتی ارتباط برقرار می‌کنید مبهم سخن نگویید. دقیقاً منظور خود را بیان کنید. وقتی‌که منظور خود را بیان نمی‌کنید درواقع با دروغ گفتن به‌طرف مقابل آسیب می‌رسانید و با کنترل احساسات واقعیتان به خود آسیب می‌رسانید. به‌علاوه با این کار از حل شدن مسائل جلوگیری می‌کنید چون شرایط را مبهم به پیش می‌برید. منظور واقعی خود را باهدف شفاف سازی انرژی درون خود بیان کنید. با این بهانه به دیگران اجازه سوء استفاده ندهید اما به خود اجازه بدهید تا با احساسات واقعیتان با دیگران روبه‌رو شوید.

عدم برقرای ارتباط

وقتی‌که از بروز افکارتان جلوگیری می‌کنید این افکار در مرکز انرژی بدنتان ذخیره می‌شوند و باعث استرس و تنش می‌شوند. استرس و تنش منجر به از بین رفتن دستگاه عصبی، افزایش ضربان قلب و فشار خون، سوختن آدرنالین و درنهایت وارد شدن استرس به قلب و افزایش تپش قلب می‌شود. افکار استرس زا و مضطرب کننده را درون خود نگه ندارید و آن‌ها را به‌طور کامل از خود تخلیه کنید تا بتوانید ارتباط مؤثر و مفیدی برقرار کنید.

۳- نبخشیدن

نگه‌داشتن احساسات و تنفر مرکز انرژی قلب را تشدید می‌کند چراکه قلب مرکز فهمیدن، عشق و دلسوزی است. به خاطر خودتان هم که شده کینه و تنفر از افرادی که درگذشته موجب رنجش شما شده‌اند را نگه ندارید. شاید خودتان هم تا وقتی‌که اثرات این خشم را نبینید متوجه حضور آن نباشید. شاید حرفی باشد که معلم دبیرستان به شما زده و یا شاید هم کاری باشد که یکی از دوستان در حق شما انجام داده است.

هرچه که هست با آن‌ها ارتباط برقرار کنید یا زمانی را صرف پیدا کردن آن‌ها کنید غرور را کنار بگذارید و همه آن‌ها را از ته قلب ببخشید.

نبخشیدن

این راه حل شاید ساده‌تر از آنی باشد که درست و مفید به نظر برسد. اما امتحان کنید و ببینید چگونه کار می‌کند. اگر حرفی دارید که باید به کسی بزنید قبل از اینکه باعث مشکلات قلبی شود این کار را بکنید. اگر حس خاصی دارید خودتان را قانع نکنید که بهتر است آن را کنار بگذارید یا به آن توجه نکنید و اگر از کسی کینه به دل دارید خودتان را از این بار خلاص کنید.

مسائلی که عنوان شد راه حل‌های ساده‌ای برای استرس‌ها و اضطراب‌ها روزانه و مشکلات قلبی هستند. اگر حس می‌کنید اتفاق خاصی در مرکز انرژی بدنتان رخ می‌دهد آن را نادیده نگیرید نگاهی به خود و درونتان بیاندازید و ببینید موضوع از چه قرار است.

اپ ساز و اپلیکیشن ساز

مطالب مرتبط