عمر کوتاه ما و ۲۰ مورد تحمل ناپذیر

درون پست – کانال لاین و تلگرام – ویتامینها

 از پا ننشین. در مسیر زندگی هر روز ناخودآگاه و بی سر و صدا انتخابی می کنی! حرکت را بر می گزینی و بر می خیزی. اگر حس می‌کنی در حال در جا زدنی بدان که فقط داری تحمل می کنی و دیگر هیچ! زمان آن فرارسیده است که زندگیت را بازسازی کنی.عمر کوتاه است!

ساده و کوتاه می‌گوییم! تغییر را شروع کن! تحمل موارد زیر کافیست!

 

۱) کسانی که قدر و منزلتت را پایین می آورند

روابط باید یاری‌گر تو باشند نه موجب اذیت و آزارت. وقتت را با کسانی سپری کن که باهوش و مهربان و خواستنی هستند. [۱۲ نشانه اصلی برای پایان یک رابطه]

۲) محیط کار نفرت انگیز! فرصت شغلی اول یا دومی که سر راهت قرار می گیرد را انتخاب نکن

به جستجویت ادامه بده. سرانجام کار مورد علاقه‌ات را خواهی یافت. اگر زمانی دیدی سخت کار می‌کنی و از لحظه لحظه ی آن لذت می بری بدان درست آمده ای، از ادامه بازنمان. تو در آستانه ی حرکتی عظیم هستی. وقتی بر پایه شور و هیجانت کار کنی نه تنها سخت نیست بلکه همه چیز لذت بخش است.

[البته می‌دانیم که در این روزگار سخت و با وجود انواع فشارهای اقتصادی، فرصت های کار نایابند ، اما بدان که موفق ها همیشه در بدترین روزگاران ساخته شده و وضعیت موجود را تغییر داده اند. در ضمن  بدانید همیشه آن کسی که محیط کار شما را نفرت انگیز می کند دیگران نیستند :  چگونه در محیط کار شادی آفرین باشیم؟]

۳) منفی بافی‌های خودت!

در مورد آنچه دائماً با خودت زمزمه می کنی و اثرات حساس آن آگاه باش. گاهی به آن چه می گویی و به خودت تلقین می کنی فکر کن. اگر دیدی منفی است آن را با افکار مثبت جایگزین کن.این عمر کوتاه و این همه منفی بافی؟!!!  [ برای دریافت جملات مثبت و انرژی بخش کانال دگرش را در تلگرام دنبال کنید ]

۴) روابط غیر ضروری!

دقیقاً آن چه را که می خواهی بگو! و برای آن چه می گویی تلاش کن. واضح حرف بزن. بپرس! مسائل را باز کن و هیچ موردی را نادیده نگیر. چه دلیلی وجود دارد عمر کوتاه خود را صرف روابطی کنیم که ما را به جای بهتری نمی برند؟

۵) فضای کار و زندگی نامرتب و مغشوش!

به هم ریختگی ها را سامان بده. وسایل اضافی را دور بریز.ایجاد یک نظم ساده و فراهم آوردن راحتی در انجام کارها و دسترسی ها تغییر شگرفی را نشان خواهد داد.

۶) تنبلی هایت!

صبح ها ۳۰ دقیقه زودتر بیدار شو تا مجبور نباشی مثل دیوانه ها دور خودت بچرخی. این ۳۰ دقیقه می تواند از عجله و سردرد و خستگی نجاتت دهد.

۷) فشار و استرس ناشی از همرنگی با جماعت!

گاهی از تو خواسته می شود مانند بقیه شوی تا بتوانند خیلی راحت کنارت بگذارند و رد شوند. سر نسپار! خودت باش این تنها گزینه ای است که به بهترین نحو اجرا می کنی. نوشته زیبای آقای دکتر مجیدی را در خصوص تصویر زیر در یک پزشک بخوانید:  عکس تاریخی «آگوست لندمسر» و داستان اجتناب او از سلام نازی – یه مرد بود، یه مرد!

۸) بیماریها!

زندگیت در گرو سلامتیت است. اجازه نده به راحتی از دستت برود. تغذیه درست، ورزش و چکاپ های سالانه را فراموش نکن.

۹) ترس از تغییر!

زندگی یعنی تغییر! امروز با دیروز متفاوت است. هر روز شروع و پایانی نو است. با آغوشی باز به استقبال این آغاز بشتاب و از آن حداکثر استفاده را ببر. [۵ دلیل ترس از تغییر]

۱۰) کار و کار، کار بدون تفریح!

سعی کن خوش باشی. هر وقت که توانستی تفریحی برای خودت دست و پا کن. اگر لبخند بر لب داری بدان راه را درست آمده ای و اگر نداری بدان که تو می توانی لبخند را بر لبان دیگری بنشانی و آنگاه خواهی یافت چه آسان دیگران فرصت لبخند زدن را برایت خواهند ساخت.

۱۱) افراد و تبلیغاتی که موجب ایجاد حس حقارت در تو می شوند!

تبلیغات مخربی که تلاش می‌کنند تا تو از خودت ناراضی باشی تا آنها بتوانند آنچه می خواهند را به تو بقبولانند و بفروشند.  زیبایی ها نگاه ها را به سوی خود جذب می کنند در حالیکه شخصیت ها قلب های زیبا را جذب می‌کنند. به خودت ببال. تو هم اکنون هم زیبایی. باور نداری؟

۱۲) خواب ناکافی!

ذهن خسته بهره وری ندارد و نمی تواند هیچ چیز بیآفریند. نشستن و تا انتهای شب مشغول دیدن همه سریال ها و برنامه های انواع رسانه های داخلی و خارجی شدن به بهبود زندگی تو کمک نخواهد کرد! خواب بخش مهمی از زندگی است که اگر آن را درنیابی تو را در خواهد گذاشت.

۱۳) تکرار مکررات!

زندگی امروز هریک از ما حاصل جمع تجربیات قبلی ماست. هرچه بیشتر چیزهای جدید را  تجربه کنی داستان زندگیت جذاب تر و زیباتر خواهد شد.

۱۴) ناامنی در خانه!

اگر در خانه‌ات احساس امنیت و آرامش نداری بدان که در هیچ کجا نخواهی داشت. عاشقانه خیمه ای در خور بر پا کن لایق نام “خانه” !   

۱۵) قرض و دِین!

همیشه کمتر از آنچه داری خرج کن. هرگز چیزی که نیاز نداری نخر. سعی کن خریدهای بزرگ انجام دهی، برایش برنامه ریزی کن و تلاش کن بودجه اش را تأمین کنی.

۱۶) دروغگویی!

زندگی صادقانه موجب آرامش روح و روان است و این آرامش بی قیمت است. صادق باش و با راستگوها مراوده کن.

۱۷) خیانت!

روابط صمیمی بر پایه ی راستی و درستی و رازداری بنا می شوند. اگر هر دو طرف ۱۰۰ درصد پایبند نباشند بدان که این رابطه ارزش جنگیدن ندارد.

۱۸) حرص و آز! حرص نزن

آزمندی و بخل سرانجام سعادت و خوشبختی را دفن خواهد کرد. این حقیقت دیر و زود دارد ، اما سوخت و سوز ندارد.

۱۹) عدم آمادگی!

زندگی پر است از حوادث غیرمترقبه! تفاوت زیادی میان ترس و حفظ آمادگی است. همیشه آماده باش.

۲۰) سکون و رخوت!

فرصت ها تا ابد پشت در نمی نشینند. یا تو از آن ها استفاده می کنی و یا دیگران به سرعت آن را از آن خود خواهند کرد. نشستن، فکر کردن و زل زدن به اطراف نه تغییری ایجاد می‌کند و نه موجب پیشرفت می شود. موافق نیستی؟ پس بنشین و زل بزن!

به یاد داشته باش فرصت زندگی فقط یک بار به تو داده می شود و با این عمر کوتاه اگر درست زندگی کنی همان یک بار کافی خواهد بود.   

درپایان جرعه ایی از رباعیات خیام را به شما تقدیم می کنیم:

ای دل چو زمانه می کند غمناکت —- نـــاگـه بــرود ز تـــن روان پاکــت

بر سبزه نشین و خوش بزی روزی چند —- زان پیــش که ســبزه بـردَمَـد از خاکـت

ترجمه و تالیف اختصاصی دگرش

منبع : marcandangel  | منبع عکس تیتر :  flickr.com

اپ ساز و اپلیکیشن ساز

مطالب مرتبط