برای پیشرفت در زندگی این ۱۰ کار را کنار بگذار

اگر می‌خواهی پرواز کنی و به موقعیت‌های بهتر برسی باید کارهایی که بر دوشت سنگینی می‌کند و تو را پایین می‌کشد را ترک کنی این امور در بیشتر مواقع واضح نیستند و به چشم نمی‌آیند.

از همین امروز شروع کن و دیگر کارهای زیر را انجام نده …

۱- نگذار نظرات و عقاید دیگران کنترل امور زندگی‌ات را در دست بگیرد: اطرافیان ممکن است نامت را بدانند اما داستان زندگی‌ات را هرگز نمی‌دانند! می‌دانند چه کارهایی انجام داده ای اما نمی‌دانند چگونه! پس نظرات آن‌ها را جدی نگیر. آن چه مهم است عقیدهٔ خودت است نه آن‌ها. همیشه باید کاری را انجام دهی که به برای خودت و زندگی‌ات مفید است نه آن چه به کار دیگران می‌آید.

۲- به خاطر شکست‌های گذشته شرمنده نباش: گاهی شکست می‌خوریم و این امری کاملاً طبیعی است. هر چه زودتر این اصل را بپذیری زودتر به موفقیت‌های بعدی می‌رسی. گذشته آینهٔ آینده نیست. شکست دیروز، امروز، لحظهٔ پیش، شش ماه گذشته، شانزده ماه قبل … اثری روی لحظهٔ حاضر نخواهد داشت. مهم اینست که از این لحظه چگونه استفاده کنی.

۳- برای رسیدن به آن چه می‌خواهی تصمیم بگیر: هرگز نمی‌توانی جایی که هستی را به قصد رسیدن به موقعیتی که می‌خواهی ترک کنی مگر اینکه تصمیم بگیری و اراده کنی. باید به سمت و سویی بروی که موجب اشتیاق و هیجانت شود. نادیده گرفتن شور و هیجان موجب می‌شود هیچ وقت با خلاقیتت جریان نیابی. هیجان یعنی انرژی مضاعف. نبودن شور و شوق موجب کاهش انرژی و بی حاصل ماندن آن می‌شود. برای رسیدن به موفقیت میزان انرژی حرف اول را می‌زند. برای کارهایی که می‌خواهی انجام دهی تصمیم بگیر، برنامه ریزی کن و آن را با اشتیاق دنبال کن.

۴- اهدافی که برات مهم است را به جریان بینداز: دو انتخاب اصلی در زندگی هر کسی وجود دارد:

۱- پذیرش شرایط همان گونه که هست!

۲- پذیرش مسئولیت تغییر این شرایط!

شم و احساس درونیت را دنبال کن. هرگز از انجام آن چه می‌خواهی باز نایست. وقتی در زندگی عشق و الهام باشد راه را اشتباه نمی‌روی. همین الآن هر کاری را می‌خواهی انجام دهی شروع کن. فرداهای بسیاری وجود دارد که در همهٔ آن‌ها حسرت امروز را خواهی خورد.

۵- کاری بکن! این که چطور و چه زمانی می‌میری دست تو نیست! فقط می‌توانی دربارهٔ چگونه زیستنت تصمیم بگیری. هر روز یک فرصت جدید است. چشم اندازت را تغییر بده. مثبت باش! چراغی فرا راهت برافروز و از ظلمت ناامنی و تردید بیرون بیا. کاری را انجام بده که به خاطرش از خودت ممنون باشی. به دنبال بهترین ها در دیگران باش و بهترین های خودت را به دیگران ارائه کن. خوب زندگی کن! از همین الآن…

۶- به دنبال انجام کار درست و صحیح باش: اگر فقط در حرف به دنبال درست و بجا بودن باشی آخرالامر در عمل از جاده خارج می‌شوی. به دنبال موفقیت باش اما هرگز خطا و تقصیر را جایگزین خوبی و درستی نکن. چون در این صورت توانایی یادگیری‌ات را از دست می‌دهی و نمی‌توانی با زندگی پیش بروی.

۷- از مشکلاتی که به نظر پابرجا و همیشگی می‌رسند فرار نکن: همیشه زندگی را سخت‌تر از آن چه هست می‌کنیم. مشکلات زمانی آغاز می‌شوند که جای گفتگو را یادداشت‌ها می‌گیرند! احساسات نادیده گرفته می‌شوند. از عشق‌بازی ها تنها بازی‌اش می‌ماند، عشق از متن زندگی خارج می‌شود اعتماد و صداقت رنگ می‌بازد، ناامنی شیوهٔ زندگی می‌شود، حسادت عادت می‌شود و آزردگی بخشی از زندگی! و تنها راه حل فرار! فرار نکن، با این شرایط رودررو شو. مسائل را حل کن. ارتباط برقرار کن. تحسین کن، ببخش و به کسانی که شایسته‌اش هستند عشق بورز.

۸- به جای عذر خواهی کردن برنامه ریزی کن! زندگی یک تمرین مداوم برای حل خلاقانهٔ مشکلات است. اشتباه‌ها زمانی تبدیل به شکست می‌شوند که از تصحیح آن‌ها سرباز بزنی. همیشه شکست‌های بزرگ نصیب کسانی می‌شود که به جای برنامه ریزی و اراده کردن معذرت خواهی می‌کنند.

۹- نقاط مثبت زندگی‌ات را نادیده نگیر: آن چه می‌بینیم همان چیزی است که به دنبالش هستیم. آنچه از دستت بر می‌آید را انجام بده و بقیه را رها کن! وقتی همواره به این فکر کنی که چه چیزهایی می‌توانستی داشته باشی لذت آن چه داری را نیز از دست می‌دهی. اگر قدردان چیزهایی که داری نباشی، حتی اگر در زندگی‌ات شاد باشی روزهای خوبی نخواهی داشت.

۱۰- قدر لحظاتت را بدان: ما روزها را به خاطر نمی‌آوریم بلکه لحظه‌ها را از پیش چشممان می‌گذرانیم. همیشه می‌خواهیم حوادث و خاطرات بزرگ را بر روی هم انباشته کنیم و از آن زندگی بسازیم در حالی که فراموش کرده‌ایم زندگی از ذرات و لحظات ساخته شده است. با صداقت و درستی زندگی کن و هر لحظهٔ باشکوه این سفر مبارک را قدر بدان. زیرا پایان هر سفر و رسیدن به هر مقصد شروعی دیگر خواهد بود.

ترجمه اختصاصی دگرش

منبع : marcandangel

کانال لاین و تلگرام

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

14 نظر

   1. سيد ايوب كوكبي

    حق دارید این سوال رو بپرسید، قبلا این سوال خود من هم بود، ولی این نوع سوال پرسیدن بر میگرده به دیدگاه های اشتباه ما در مورد خدا و بسیاری از مسائل دیگه
    البته این سوالتون چیزی نیست که بنده بخوام جواب بدم، چیزی نیست که در یک یا دو جمله خدمت شما ارائه بشه، و از همه مهتر من در جایگاهی نیستم که پاسخ سوال شما رو بدم.
    فقط میتونم به شما توصیه کنم برای پاسخ به این سوال و بسیاری از سوال های دیگه و رهایی از خیلی از مشکلات دیگه، دیدگاه مناسبی نسبت به خودتون، دنیا و خدای خودتون داشته باشید که این هم کار استاد این کاره:

    http://panahian.blog.ir/post/148

    تا الان ۳۸ جلسه اش برگزار شده، هر جمعه هم یک جلسه دیگه برگزار میشه!

    شاید موضوع بحث در ظاهر با سوال شما مرتبط نباشه ولی من که ۳۸ جلسه اش رو گوش دادم می دونم این سوال که هیچی، پاسخ خیلی از سوال ها پیچیده دیگه هم تو همین سلسله سخنرانی ها وجود داره.

    مباحثی که در این جلسات برگزار میشه ۱۸۰ درجه با آنچه در مقاطع مختلف تحصیلی به ما آموزش دادن متفاوت و واقع بینانه است.

    دوستان این سخنرانی رو از دست ندید، شعار نیست واقعیته!

    پاسخ
 1. داود

  با سلام
  تشکر از شما و احسنت به همتتان برای تهبه و تدارک چنین سایتی. مسایلی که در این سایت مطرح میشود همانهایی است که چالش اکثر مردم است.
  موفق و پایدار باشید.

  پاسخ
 2. سهیلا

  خیلی مطلب خوبی بود اما ما فقط می خوانیم و بعد میگوییم مطلب خیلی خوبی بود و تصمیم میگیریم این برنامه ها را عملی کنیم اما بعد یک ماه یا چند هفته بعد میبینیم هیچ کاری نکرده ایم و باید واقعا از ته دلمان بخواهیم که تغیرات در زندگیمان رخ بدهد چون تغیر درهر بعد زندگی دل شیر می خواهد و وقت زیادی هم میبرد ولی واقعا ارزش دارد البته اگر این تغیر مثبت باشد

  پاسخ
 3. رضا

  سلام. تشکر از سایت خوبتون. ایده های خوبی برای زندگی کردن دوباره به انسان می ده و یادآوری می کنه که زندگی هنوز در جریانه.

  پاسخ
 4. ناصر زاهدی

  نه اینکه تو زندگی موفقیتی نداشته باشم ، ولی انقدر اشتباه و شکست های پشت سر هم دارم که فک میکنم هیچ وقت تو هیچ کاری موفق نشدم ، لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر از مطالب زیباتون

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *